Průvodce výběrem interiérových dveří

Nevíte si rady, jaké dveře jsou pro vás vhodné, jak se orientovat v široké nabídce dveří na trhu? Rádi vám poradíme!

Proč vybírat dveře právě u nás?

Náš odborný personál v centru bydlení Domeo vám ochotně poradí nejen s výběrem dveří, ale také koupelen, kuchyní, podlah, osvětlení a jejich realizací.

Pečlivě pro vás vybíráme dveře a jejich výrobce napříč trhem, abychom pokryli nejrůznější technické požadavky, cenové možnosti všech zákazníků, a hlavně vám mohli stále nabídnout tu nejlepší kvalitu. Zároveň u nás najdete komplexní servis a služby počínající radami při výběru, na prodejně i online, až po zaměření, dovoz a instalaci dveří. Náš odborný personál v centru bydlení Domeo vám ochotně poradí nejen s výběrem dveří, ale také koupelen, kuchyní, podlah, osvětlení a jejich realizací.

Interiérové dveře jsou významným prvkem vašeho domova, používáme je nespočetněkrát denně bez povšimnutí, pokud dobře slouží. Pokud ale neplní svou funkci, přináší mnoho nepříjemností. Proto je při výběru dveří důležité si uvědomit, co vše od konkrétních dveří očekáváme a že dveře musí splňovat obě klíčové funkce – estetickou a praktickou.

Pokusíme se vám touto formou přiblížit klíčové aspekty, které byste měli zohlednit při rozhodování.

Estetická stránka

Výběr vám usnadní náš přehledný katalog interiérových dveří

Dnes si můžete vybrat z obrovského množství stylů, dekorů, barev a velikostí, které naplní vaše estetické požadavky, aby dveře dotvářely styl vašeho interiéru. Při rozhodování barvy dveří by měla být určující barva podlahy, nábytku, nebo kuchyňské linky, aby vše stylově ladilo a dveře nepůsobily rušivě. Dekor dveří a zárubní tedy nejlépe laďte ve stejných tónech s podlahou v interiéru nebo v úplném kontrastu.

style switcher

Praktické využití a funkce dveří

Nejsou špatné dveře, ale špatně zvolené

Co do praktické stránky, tam je potřeba se dobře zamyslet nad otázkami jako: využití dané místnosti, frekvence používání, požadavky na tlumení zvuku, izolace tepla, prosvětlení interiéru, lehkost otevírání. Neexistují špatné dveře, ale špatně zvolené. U nás můžete vybírat kromě klasických interiérových dveří také modely ke speciálním účelům jako jsou bezpečnostní dveře, protipožární dveře, protihlukové, kouřotěsné a klima dveře.